Automobilklub Silesia

Członek Rzeczywisty Polskiego Związku Motorowego

Telefon Kontaktowy

792 914 826

Drukuj

Numer rachunku bankowego

włącz .

Podajemy numer rachunku bankowego do wpłat składek członkowskich

Automobilklub Silesia
98 1140 2004 0000 3202 7870 6661 (mBank)
Drukuj

Zmiana terminu imprezy

włącz .

W związku z bardzo małą ilością zgłoszeń na najbliższą imprezę, podjęliśmy decyzje o zmianie jej terminu.

XIV Sosnowiecki Rally Sprint zostaje przełożony na 10 grudnia 2016, jest to sobota. Start rywalizacji godzina 15:00.

Przepraszamy za utrudnienia licząc jednocześnie na Waszą wyrozumiałość i liczną obecność 10 grudnia. Biorąc pod uwagę porę roku rywalizacja odbywać się będzie przy sztucznym oświetleniu co niewątpliwie wpłynie na atrakcyjność zmagań.

Drukuj

Red Bull Ryzyk Fizyk

włącz .

MIKOŁAJKOWY WYKŁAD ŁĄCZĄCY DAW ŚWIATY - PRAWA FIZYKI I RAJDY WRC Red Bull Ryzyk Fizyk, Politechnika Śląska, Katowice.

7 grudnia, o godz: 16:30 na Politechnice Śląskiej odbędzie się mikołajkowa odsłona wykładu z serii Red Bull Ryzyk Fizyk. W auli nr 118 na Wydziale Budownictwa spotkają się, na pierwszy rzut oka, dwa różne światy. Świat sportu oraz świat nauki. Jeśli jednak zagłębimy się w te 2 tematy to dostrzeżemy ich wspólny język. Zarówno fani szybkiej jazdy, jak i fizyki, będą mieli okazję spojrzeć na swoje dziedziny z odmiennej perspektywy. Część praktyczną przedstawiać będzie profesjonalny rajdowiec, dwukrotny mistrz polski – Michał Kościuszko, natomiast teorią tłumaczącą budowę samochodu rajdowego WRC i jego zachowania na torze zajmie się dr inż. Adam Sieradzki z Politechniki Wrocławskiej.

Red Bull Ryzyk Fizyk to oryginalne wykłady, w których prawa fizyczne tłumaczone są przy pomocy sportów ekstremalnych oraz zawodowców, którzy je uprawiają. Tym razem za pośrednictwem teorii i praktyki, wytłumaczone zostaną niecodzienne zachowania rajdowego samochodu WRC. Studenci uczestniczący w wykładzie dowiedzą się, w jaki sposób funkcjonuje aerodynamika tego typu samochodu w trakcie wyścigów oraz jaki jest odpowiedni tor jazdy pojazdu podczas pokonywania zakrętów. Studenci na poprzednich przystankach mogli posłuchać w roli wykładowcy min. Zbigniewa Bartmana – profesjonalnego siatkarza czy Łukasza Czepielę, zawodowego pilota oraz zawodnika wyścigów Red Bull Air Race.

Zapraszamy również do wzięcia udziału w wydarzeniu, które znajduje się pod adresem: http://on.fb.me/1TeOr2f

Red Bull Ryzyk Fizyk: Michał Kościuszko

Politechnika Śląska, Wydział Budownictwa ul. Akademicka 5, Gliwice

7 grudzień, godz. 16:30 WSTĘP WOLNY

Więcej informacji na www.redbullstudent.pl

Drukuj

5 Siemianowicki Rally Sprint podsumowanie

włącz .

9 października w Siemianowicach Śląskich miał miejsce 5 Siemianowicki Rally Sprint. Organizatorem sprintu był jak co roku Automobilklub Silesia a nieocenionego wsparcia w całym przedsięwzięciu udzieliło Miasto Siemianowice Śląskie oraz MOSiR Pszczelnik. Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie.

Impreza była skierowana do wszystkich osób posiadających prawo jazdy i ochotę na sportową rywalizację. Zawodnicy mogli na kilka godzin przenieść się w rajdowy klimat, ponieważ Siemianowicki Rally Sprint miał charakter mini oesu. Uczestnicy otrzymali profesjonalne książki i karty drogowe, musieli trzykrotnie poprawnie pokonać trasę dojazdową oraz 1,5 kilometrową próbę sportową. Odcinek był trudny i wymagający od kierowców oraz pilotów sporych umiejętności. Przejazd był mierzony elektronicznym system pomiaru czasu a wyniki wyświetlone online.

Dodatkową atrakcją zarówno dla zawodników jak i wszystkich oglądających gości były przejeżdżające przed uczestnikami auta organizatora, tak zwane „zerówki”. W tym roku były to Ford Mustang i Honda Type-R oraz Porsche Panamera. Ponadto na trasie można było zobaczyć zawodników w rajdowych Fiatach 126p z Historycznego Pucharu Polski.

Zwieńczeniem zawodów było uroczyste rozdanie pucharów ufundowanych przez Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie, które odbyło się w Parku Pszczelnik.

Dzięki sportowej postawie zawodników, dobrej organizacji pracy sędziów, pomocy sponsorów i partnerów impreza została przez wszystkich uznana za udaną.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyli:

 1. Rafał Chrzan / Jacek Kawczyk - Mitsubishi Lancer
 2. Sebastian Białkowski / Maciej Wojtasik - Honda Civic
 3. Rafał Szlaga / Rafał Orlik - BMW E30

szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ

 zdjęcia z funpage grupy RALLYBORNE

Drukuj

6 Rajd Niepodległości Podsumowanie

włącz .

6 Rajd Niepodległości to już historia...

Tegoroczna edycja Rajdu Niepodległości tradycyjnie odbyła się 11 listopada w Dzień Niepodległości. Bazą rajdu w tym roku był Sosnowiec, gdzie pod Urzędem Miasta zlokalizowane były Start/Meta i Park Serwisowy. Na Starcie stanęło 55 załóg, które miały do pokonania 6 prób sportowych w dwóch pętlach. Zawody otworzyli Prezydent Sosnowca Kazimierz Górski i Marszałek Województwa Śląskiego Kazimierz Karolczak. Trasa rajdu, nazywanego Rajdem Trójkąta Trzech Cesarzy z odcinkami w Sosnowcu, Mysłowicach i Jaworznie, dostarczyła dzięki sprzyjającej pogodzie sportowych emocji zarówno rywalizującym załogom, jak i kibicom licznie oglądającym sportowe zmagania. Honorowy Patronat nad 6 Rajdem Niepodległości objęli Prezydenci Miast współorganizatorów rajdu.

Zwycięscy poszczególnych klas: 

 • Klasa K1, Klaudiusz Gałuszka i Agnieszka Maj,
 • Klasa K2, Sebastian Białkowski i Damian Olichwierowicz,
 • Klasa K3, Kamil Kawalec i Paulina Barańska,
 • Klasa K4, Paweł Jaworski i Karol Grabowski,
 • Klasa KCR, Krzysztof Wadas i Piotr Czerkaski,
 • Klasa K126p, Dawid Trzpiot i Kamil Rogalski,
 • Klasa Gość, Łukasz Płaziński i Agnieszka Sitko,
 • Mysłowice odcinek, Sebastian Białkowski i Damian Olichwierowicz,
 • Jaworzno odcinek, Sebastian Białkowski i Damian Olichwierowicz,
 • Klasyfikacja Generalna, Sebastian Białkowski i Damian Olichwierowicz.

Puchary i nagrody dla najlepszych w klasyfikacji generalnej i w poszczególnych klasach wręczyli Prezydent Sosnowca Kazimierz Górski, Prezydent Mysłowic Edward Lasok i Rajdowy Mistrz Polski Waldemar Doskocz. Oprócz vouchera ufundowanego przez Hotel Olympic w Ustroniu, nagród od Energizer, RallyZoom’ów i kalendarzy od WRC Magazyn Rajdowy, kuponu od Stacji Kontroli Pojazdów Katowice, ul. Karoliny 2, płynów i kosmetyków samochodowych od organizatora, Dyrektor 6 Rajdu Niepodległości Marcin Krupa wręczył puchary ufundowane przez Partnera zawodów Watermelon Pracownię Reklamy. Dziękujemy Miastu Sosnowiec, Miastu Mysłowice i Miastu Jaworzno, a także Automobilklub Silesia, MOSiR Sosnowiec, MOSiR Mysłowice i MCKiS Jaworzno na pomoc w organizacji 6 Rajdu Niepodległości, a także naszym Partnerom, Watermelon Reklama, PKM Sosnowiec Sp. z o.o., Podstrefa Sonowiecko-Dąbrowska KSSE S.A., Hotel Olympic, Energizer, NordGlass, JapanMotors, Skoda AutoŚliwka, Belgian Tourist Office, LocalCrew, a także naszym Patronom Medialnym, rajdy.hoga.pl, WRC Magazyn Rajdowy, itvm.pl. Dziękujemy także Zespołowi Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Sosnowcu za przygotowanie pysznej zagłębiowskiej zalewajki. Organizatorem zawodów było M Event.

Kompletne wyniki 6 Rajdu Niepodległości dostępne na: http://wyniki.aksilesia.org/6rn/ Więcej informacji na: https://www.facebook.com/6rajdniepodleglosci?fref=ts