Automobilklub Silesia

Członek Rzeczywisty Polskiego Związku Motorowego

Telefon Kontaktowy

792 914 826

Motorsport.com - All - Historie

 • Dominacja Camilliego w WRC 3
  - Jestem bardzo szczęśliwy. Prowadziliśmy w rajdzie od startu do mety i mieliśmy ponad minutę przewagi. Nie musiałem mocno atakować, ale trzymałem dobre tempo, a następnie staraliśmy się zarządzać przewagą do końca rajdu. Jestem bardzo zadowolony - mówił Camilli.
  Francuz wystartował w duecie z Francoisem-Xavierem Buresim, z którym do tej pory zaliczył dwie imprezy. W 2018 ...Czytaj dalej
 • Wspaniały weekend Ostberga
  Norweg za kierownicą Citroena C3 R5 wygrał rywalizację w WRC 2, a w klasie RC2 był słabszy jedynie od Erica Camilliego. Ostberg przyznał, że dogonienie Francuza było jego celem przez większość weekendu.
  - To był wyjątkowy weekend. Przyjechałem tu, by podjąć walkę o zwycięstwo, ale nie spodziewałem się, że będziemy mieli tak dobre tempo. Na trzecim odcinki straciliśmy ...Czytaj dalej
 • Fry rozpoczyna pracę w Renault
  Fry zastąpił odpowiedzialnego wcześniej za nadwozie Nicka Chestera, który po 19 latach opuścił Enstone wraz z zakończeniem 2019 roku.
  55-letni Brytyjczyk pracował w przeszłości w Benettonie, Ferrari, Manorze, i McLarenie. Do ekipy z Woking dołączył jako główny inżynier w 2018 roku i pełnił tam tymczasową rolę, gdy oczekiwano na Jamesa Keya.
  Pracę w Renault Fry oficjalnie ...Czytaj dalej
 • Magnussen: Haas może uniknąć kłopotów
  Magnussen swoje jedyne podium w F1 zdobył w 2014 roku w Australii, jeżdżąc w barwach McLarena, który swoje dobre występy zawdzięczał wtedy silnikom Mercedesa. Ekipa z Woking powróciła do czołowej trójki dopiero pięć lat później, przeżywając po drodze wiele rozczarowujących sezonów.
  Podczas gdy McLaren otrząsnął się z problemów i wydaje się powoli zmierzać na szczyt ...Czytaj dalej
 • 55 załóg w Rajdzie Szwecji
  Lista była przez organizatorów uzupełniana na bieżąco. Liczba zatrzymała się na 55. Oficjalny dokument zawiera przydzielone numery startowe.
  Poza zmianą w fabrycznej ekipie Hyundaia [Sebastiena Loeba zastąpi Craig Breen] lista jest tożsama z tą, o której już informowaliśmy.

  Czytaj również:

  Ponad 50 zgłoszeń w Szwecji
  Sołowow wraca na odcinki
  Hyundai ...Czytaj dalej
 • Solberg ze wsparciem Skody
  Tegoroczne starty w mistrzostwach świata rozpoczął od Rajdu Monte Carlo. Pilotowany przez Aarona Johnstona wystartował VW Polo R5. Byli zgłoszeni jedynie w klasie RC2, w której zajęli szesnaste miejsce.
  Program w WRC 3 Solberg rozpocznie od Rajdu Szwecji.
  - To dla mnie ogromny zaszczyt, że będę startował przy wsparciu Skody - oświadczył Oliver Solberg. - Miałem już okazję ...Czytaj dalej