Automobilklub Silesia

Członek Rzeczywisty Polskiego Związku Motorowego

Telefon Kontaktowy

792 914 826

Motorsport.com - All - Historie

 • Mazurkiewicz lubi tor w Toruniu
  Powrót do regularnych startów w tym sezonie nie okazał się dla niego pomyślny. Podczas pierwszej rundy jego Renault Clio Maxi, kategorii Supernational, odmówiło posłuszeństwa. Usterka okazała się na tyle poważna, że było ciężko naprawić samochód podczas zawodów.
  - Szum wokół mojego startu Renault Clio Maxi w Oponeo RX był niczym, w porównaniu do tego, co działo się po ...Czytaj dalej
 • Ghiotto dyktuje tempo w Baku
  W 45-minutowej sesji Włoch z UNI-Virtuosi Racing okazał się szybszy o 0,282 sekundy od Nobuharu Matsushity. Kolejne miejsca zajęli Jordan King (+0,386), Nyck de Vries (+0,804), Nicholas Latifi (+0,809) i Mick Schumacher (+0,939).
  Temperatura powietrza wynosiła 17, asfaltu 33 stopnie. Nawierzchnia była bardzo brudna. Nikita Mazepin spowodował pierwszą żółtą flagę, wyjeżdżając ...Czytaj dalej
 • Sainz jeszcze nie wie
  Dwukrotny zwycięzca Dakaru, dwukrotny triumfator w WRC, negocjuje obecnie swoją przyszłość w zespole MINI X-Raid.
  Hiszpan jeszcze nie wie, z którą ekipą podpisze kontrakt, ale podkreślił, że chce stanąć na starcie rajdu, który został przeniesiony do Arabii Saudyjskiej.
  W ostatnich tygodniach wygasła opcja w jego kontrakcie na przedłużenie umowy. Czeka również, aż ...Czytaj dalej
 • Vettel wyjaśnia historię tajemniczego komunikatu
  Wygłoszony z wyczuwalną frustracją w głosie komunikat „Mieliśmy to! Mieliśmy to! Wiemy jednak dlaczego [nie], wiemy dlaczego!” był odpowiedzią na słowa inżyniera wyścigowego, który poinformował lidera Ferrari, że jego czas [0,3s gorszy od duetu Mercedesa] wystarczył tylko do zajęcia trzeciego pola startowego.
  Komentarz Vettela natychmiast zapoczątkował spekulacje, że ...Czytaj dalej
 • Początek dla Tanaka, błąd Kajetanowicza
  Deszcz, który od kilku dni nawiedza centralną Argentynę, towarzyszył załogom także podczas widowiskowego superoesu. Na niespełna 2-kilometrowej próbie Estończyk wyprzedził drugiego w klasyfikacji, aktualnego mistrza świata o 1,6s.
  - To bardzo proste, ciężko będzie cokolwiek przewidzieć - przyznał Tanak. - Wiadomo jedno, będzie bardzo podstępnie i na pewno wielu kierowców to ...Czytaj dalej
 • Toruń bez Wicika
  Powracający do MPRC Wicik, podczas pierwszej rundy sezonu 2019 w Słomczynie, miał dość poważny wypadek. W trzecich kwalifikacjach zderzył się z Łukaszem Osmańskim. Doznał kontuzji żeber oraz kręgów szyjnych.
  W ostatnich dniach przechodził intensywną rehabilitację, ale ze względów zdrowotnych nie ma możliwości, aby tak szybko wrócił do startów.
  - Na tę chwilę musze ...Czytaj dalej