Automobilklub Silesia

Członek Rzeczywisty Polskiego Związku Motorowego

Telefon Kontaktowy

792 914 826

Motorsport.com - All - Historie

 • Debiut MotoGP na KymiRing
  KymiRing zrobił pierwszy krok w kierunku włączenia do kalendarza królewskiej kategorii wyścigów motocyklowych. Zawodnicy MotoGP po raz pierwszy wyjechali dziś na fiński obiekt, przyciągając wielu ciekawskich fanów. Zawody o randze grand prix nie były rozgrywane w nordyckim kraju od 1982 roku.
  Do oprawy sesji testowej nie dostosowała się pogoda. Obfite opady deszczu utrudniły ...Czytaj dalej
 • Westlund po operacji
  Trzeci w Rajdzie Polski w ERC 3 Junior, 18-latek doznał obrażeń w wypadku na pierwszym odcinku specjalnym Kolsvarundan - czwartej rundy mistrzostw Szwecji. Kierowca Peugeota 208 R2 złamał kręgosłup i cztery żebra.
  Operacja przebiegła pomyślnie. Emil Bergkvist, który pilotował Westlunda pierwszy raz od Rallye Casinos do Algarve 2018, jest tylko poobijany. Bergkvist jako kierowca ...Czytaj dalej
 • Herbert: Ograniczenia mogą przeszkadzać Kubicy
  Herbert doznał kiedyś poważnych obrażeń i prawie stracił nogi w wypadku podczas wyścigu F3000 na Brands Hatch w 1988 roku. Następnie - mimo częściowej utraty sprawności dolnych kończyn - dotarł do F1 i wygrał trzy grand prix. Ograniczenia, które mu towarzyszyły wymusiły jednak zmianę stylu jazdy i jak uważa sam zawodnik, nigdy nie pozwoliły mu w pełni powrócić do najlepszej ...Czytaj dalej
 • Czwarte miejsce McLarena to nie tylko osiągi samochodu
  Po zdobyciu 82 punktów przed przerwą wakacyjną, więcej niż w ubiegłym roku, McLaren jest na czwartym miejscu w klasyfikacji konstruktorów, prawie dwukrotnie przewyższając liczbą punktów piąte Toro Rosso.
  Chociaż Toro Rosso i Racing Point miały w tym roku lepsze indywidualne miejsca kierowców w wyścigach, McLaren samotnie przewodzi zespołom środka stawki.
  - Zajmujemy ...Czytaj dalej
 • Coulthard: Krytyka W Series jest niezrozumiała
  Coulthard, który jest przewodniczącym pewnego rodzaju rady doradczej W Series, odniósł się do nieustającej krytyki ze strony niektórych znanych zawodniczek, zarzucających oddzielenie kobiet od męskiej rywalizacji w motorsporcie.
  Podczas finału pierwszego sezonu cyklu na Brands Hatch, Szkot wezwał krytyków do kolektywnej pracy na rzecz wspólnego celu.
  W Series jest formalnie ...Czytaj dalej
 • Citroen z poprawkami
  Dziesiąta runda Rajdowych Mistrzostw Świata 2019 rusza już w najbliższy czwartek.
  Reprezentanci Citroena - Sebastien Ogier i Julien Ingrassia, zawsze radzili sobie dobrze na niemieckich odcinkach specjalnych. W swoim pierwszym starcie w Rajdzie Niemiec, za kierownicą samochodu WRC (Citroen C4), stanęli na trzecim stopniu podium. Triumfowali w tej imprezie trzy razy. 
  Pełni motywacji ...Czytaj dalej