Automobilklub Silesia

Członek Rzeczywisty Polskiego Związku Motorowego

Telefon Kontaktowy

792 914 826

Motorsport.com - All - Historie

 • Zbyt dużo kar w Formule 1
  Kierowca Williamsa miał kontakt z Carlosem Sainzem na pierwszym okrążeniu wyścigu kwalifikacyjnego na torze Silverstone, co dla Brytyjczyka skutkowało karą cofnięcia o trzy pola na starcie do głównego wyścigu.
  Kontakty Russella i Sainza oraz Maxa Verstappena i Lewisa Hamiltona zaowocowały karami w weekend w Wielkiej Brytanii, chociaż sędziowie FIA generalnie przyjmują podejście ...Czytaj dalej
 • Rajd Monte Carlo wraca do Księstwa
  Tegoroczna - 89 edycja rajdu - była ósmą z rzędu, której bazę umieszczono w Gap. Z kolei w latach 2007-2013 centrum wydarzeń stanowiło Valence. Rola Księstwa była ograniczona. Odbywały się tam ceremonie startu - wraz z okolicznościowym zdjęciem na Place du Casino - oraz mety.
  Organizatorzy już w styczniu zapowiedzieli, że chcą, aby przy okazji jubileuszowej 90. edycji imprezy ...Czytaj dalej
 • Hybryda na Dakar
  Układ napędowy jest elektryczny. Spalinowy silnik TFSI pochodzący z DTM, służy do ładowania baterii w trakcie jazdy. Bateria o masie 370 kg, może zgromadzić 50 kWh.
  Przednią i tylną oś wyposażono w układ silnik - generator prądu pochodzący z Formuły E. Trzeci MGU stanowi część konwertera energii. Energia będzie również odzyskiwana podczas hamowania.
  Maksymalna moc ...Czytaj dalej
 • Zespół Polaka na czele FP1
  23-latek wyprzedził o 0,165 sekundy Maximiliana Götza. Cztery Mercedesy w top 5 przedzielił Alex Albon.
  Dani Juncadella prowadził po 1.32,145. W 18 minucie Arjun Maini zszedł do 1.31,882. Indyjski kierowca uzyskał najlepsze trzy czasy w sesji.
  Alex Albon awansował na P2 po 1.32,143, ale szybszy był Maximilian Götz (1.32,073, 1.32,047). Dev Gore przejechał przez żwir.
  TRENING ...Czytaj dalej
 • Kaminiarz w dziesiątce
  Casper Stevenson wyprzedził o 0,148 sekundy Enzo Trullego, który wrócił do serii w Dallarze Carlina. Rafael Villagómez uzupełnił czołową trójkę (+0,181).
  Kaminiarz, który przejechał 15 okrążeń, widnieje w wynikach za nowym kierowcą Drivex School, Brandenem Lee Oxleyem. 16-latek pochodzący z Bangkoku, w 2017 roku przeprowadził się z Tajlandii do Hiszpanii. Posiadacz ...Czytaj dalej