Automobilklub Silesia

Członek Rzeczywisty Polskiego Związku Motorowego

Telefon Kontaktowy

792 914 826

Motorsport.com - All - Historie

 • Formuła 1 na dłużej w Barcelonie
  Budowę toru w Montmelo niedaleko Barcelony ukończono w 1991 roku. Od tamtej pory obiekt jest gospodarzem Grand Prix Hiszpanii i rokrocznie gości Formułę 1.
  Przyszłość wydarzenia opatrzona była w ostatnim czasie znakiem zapytania, przede wszystkim z powodów finansowych. Nie brakowało wiele, by F1 nie pojawiła się w Katalonii już w sezonie 2020.
  Nowe władze toru uzyskały jednak ...Czytaj dalej
 • Nowe stanowisko Susie Wolff
  Wolff objęła stanowisko szefa zespołu Venturi w lipcu 2018 roku. Brytyjka podpisała trzyletni kontrakt, a jej zadaniem było podniesienie rangi ekipy. Były kierowca Formuły 1, Jerome D'Ambrosio dołączył, jako zastępca szefa zespołu na sezon 2021, po odejściu z Mahindra Racing.
  Pracując w takiej strukturze, Edoardo Mortara zdołał zająć drugie miejsce w klasyfikacji kierowców, a ...Czytaj dalej
 • Ticktum postawił na Formułę E
  Były członek programów rozwoju kierowców Red Bulla i Williamsa - Dan Ticktum zajmie miejsce zwolnione przez Toma Blomqvista, który przeniósł się do IMSA WeatherTech SportsCar Racing Championship, gdzie pojawi się w barwach Meyer Shank Racing.
  Ticktum po raz pierwszy będzie miał okazję zapoznać się z samochodem NIO 333 001 podczas oficjalnych testów przedsezonowych w Walencji w ...Czytaj dalej
 • Polacy w portugalskim klasyku
  Po raz drugi w tym sezonie Łukasz Zoll razem z zespołem Bomba Rally Raid Team zasiądzie za kierownicą samochodu Propulsion, aby na szutrowym torze walczyć o najlepsze czasy i najwyższe lokaty.
  Cicha i spokojna okolica miasteczka Fronteira w regionie Alto Alentejo, na wschód od Lizbony, bliżej granicy z Hiszpanią, powita dziesiątki zespołów i setki kierowców. Przez lata impreza ta ...Czytaj dalej
 • Nowy dyrektor wyścigowy DTM
  Elkins pracuje w Formule E, z ramienia FIA, od sezonu 2017-18, a na początku tego roku dołączył również do Extreme E, podczas inauguracyjnej kampanii tej serii.
  Wcześniej był zastępcą dyrektora wyścigowego w Formule 1 i jej juniorskich seriach F2 i F3. Od sezonu 2022 będzie nadzorował również DTM.
  Ten ruch 51-latka następuje po tym, jak Niels Wittich, odchodzący dyrektor ...Czytaj dalej