Automobilklub Silesia

Członek Rzeczywisty Polskiego Związku Motorowego

Telefon Kontaktowy

792 914 826

Drukuj

Wyścigi Motocyklowe 2013 Podsumowanie Sezonu

włącz .

3 Miejsce dla AKSilesia

Sezon wyścigów motocyklowych w Polsce zakończony. Na torze w Poznaniu w dniach 13-15 września odbyła się ostatnia eliminacja sezonu 2013 Wyścigowych Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski.

W Mistrzostwach Polski nasz Automobilklub reprezentował Jurek Berger startujacy w klasie SuperStock 1000. Po wypadku tydzeń wcześniej na Słowacji Jurek miał bardzo trudne zadanie i mimo zajęcia 3-go miejsca w drugim wyścigu musiał pożegnać tytuł II WiceMistrza Polski. Zdobyte w trakcie sezonu punkty pozwoliły mu wywalczyć dla Nas 3 miejsce w klasyfikacji Automobilklubów w klasie SuperStock 1000 za co serdecznie dziękujemy i liczymy na kolejne emocje i walke o Mistrzostwo w sezonie 2014.

W Pucharze Polski a dokładnie w Pucharze Aprilia  RSV reprezentował Nas Grzegorz Stefanowski. Jest to jego powrót do ścigania po latach przerwy i zarazem debiut na tak mocnej maszynie. Grzegorz zakończył sezon po zaciętej walce ostatecznie na 8 miejscu. Jednak miał spore powody do radości ponieważ jego syn a zapewne nasz przyszły reprezentant zajał pierwsze miejscie w Młodzieżowej Klasie 125 - GRATULUJEMY i trzymamy kciuki za przyszłe sukcesy.