Automobilklub Silesia

Członek Rzeczywisty Polskiego Związku Motorowego

Telefon Kontaktowy

792 914 826

Motorsport.com - All - Historie

 • Czy w Beskidach poznamy nowego mistrza Polski?
  Mistrzowską koronę już w ten weekend założyć mogą Szwedzi - Tom Kristensson i Andreas Johansson (Hyundai i20 R5). Liderom punktacji cyklu przeszkodzić mogą jeszcze dwa duety - Grzegorz Grzyb i Adam Binięda oraz Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (obie załogi w Skodach Fabia Rally2 evo).
  Rajd Wisły, jeden z najstarszych i najbardziej zasłużonych rajdów w Polsce, wrócił do ...Czytaj dalej
 • Verstappen zdecydowanym numerem jeden
  Verstappen to „owoc” juniorskiego programu Red Bulla. Do głównej ekipy producenta napojów energetycznych trafił w 2016 roku. Wieloletnie dążenia spełniły się w sezonie 2021 - Holender wywalczył mistrzowski tytuł, a obecnie jest bliski zachowania korony. Na sześć wyścigów przed końcem sezonu ma 116 punktów przewagi nad drugim w tabeli Charlesem Leclerkiem.
  Programem ...Czytaj dalej
 • 155 samochód na finał mistrzostw Polski
  W piątkowy poranek (30 września) rozpoczną się kwalifikacje, a pierwszy wyścig - Trofeo di Serie Cup zaplanowany jest już na 14.15. Tuż po nim zobaczymy rywalizację w Work Stuff Super S Cup, a piątkową część zawodów zakończą zmagania kierowców walczących w Unitel MX-5 Cup Poland.
  Lista zgłoszeń
  W sobotę (1 października) czeka nas prawdziwa wyścigowa uczta. Już o 8.00 ...Czytaj dalej
 • Czy Alfa Romeo wróci do konkurencyjnej formy?
  Alfa Romeo zakończyła sześciotygodniową posuchę i zdobyła jeden punkt podczas ostatniego Grand Prix Włoch. Udało im się to dzięki dziesiątej pozycji Zhou Guanyu w wyścigu na torze w Monzy.
  Zarówno Valtteri Bottas i Zhou wierzą, że prędkość bolidu Alfy Romeo pozwoli im powalczyć o punktowane pozycje również w zawodach na Marina Bay, już najbliższej niedzieli.
  - ...Czytaj dalej
 • Todt nie pomoże Ferrari
  Todt dołączył do Ferrari w 1993 roku i spędził w Maranello piętnaście lat, wydatnie przyczyniając się do pasma sukcesów włoskiej stajni. Francuz może przypisywać sobie zasługi przy łącznie czternastu laurach wśród kierowców i konstruktorów. Z zespołem pożegnał się w 2008 roku, gdy zaczął ubiegać się o prezydenturę w FIA.
  Rządy Todta w federacji dobiegły końca ...Czytaj dalej