Automobilklub Silesia

Członek Rzeczywisty Polskiego Związku Motorowego

Telefon Kontaktowy

792 914 826

Motorsport.com - All - Historie

 • Co stoi za powrotem Forda?
  Amerykański gigant motoryzacyjny ogłosił, że powróci do F1 w 2026 roku. Wspólnie z Red Bullem opracuje nową jednostkę napędową.
  Partnerstwo będzie oznaczać ponowne wejście Forda do królowej sportów motorowych po 22 latach nieobecności. Ostatnio był obecny w stawce jako właściciel stajni Jaguara, która została potem sprzedana Red Bullowi w 2004 roku.
  Po rozstaniu z ...Czytaj dalej
 • Bonato wierny Citroenowi
  Yoann Bonato zajął trzecie miejsce w ubiegłorocznych mistrzostwach Starego Kontynentu, które przypieczętował zwycięstwem w Rajdzie Katalonii, pierwszym w karierze w ERC.
  39-latek potwierdził, że nadal zamierza rywalizować w tym cyklu. Zaliczy co najmniej cztery rundy. Ponownie wsiądzie do Citroena C3 Rally2 i postawi na opony Michelin.
  Program Bonato rozpocznie się od ...Czytaj dalej
 • Marko źle zrozumiał Verstappena
  Doradca Red Bulla ds. sportów motorowych Helmut Marko przekazał wiadomość o symulatorze w samolocie Verstappena podczas niedawnego wywiadu telewizyjnego, gdy omawiał udział Holendra w wirtualnym 24-godzinnym wyścigu Le Mans i jego przywiązanie do tego typu aktywności.
  Powyższa historia została następnie szeroko opisana w mediach. Verstappen wskazał jednak, że Marko go źle ...Czytaj dalej
 • Zimowe zwycięstwo Tanaka
  M-Sport Ford zdecydował się wystawić Otta Tanaka i Martina Jarveoję w Otepää Talveralli, pierwszej rundzie mistrzostw Estonii, aby w tej domowej imprezie ich nowego zawodnika zapewnić mu dodatkowe kilometry testowe przed Rajdem Szwecji.
  W tym roku na zespoły fabryczne WRC nałożono większe limity w aspekcie testów, ograniczając je do 21 dni w roku, maksymalnie siedmiu na ...Czytaj dalej
 • Kara dla Hołowczyca
  Saudi Baja-Hail otworzyło tegoroczny Puchar Świata w Rajdach Baja, w którym Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja zaliczą pełny program startów w ramach przygotowań do Dakaru 2024.
  Hołowczyc za kierownicą MINI John Cooper Works Rally Plus stajni X-Raid pokazał mocne tempo w pierwszym starcie w tym roku, które zaowocowało drugim miejscem w rajdzie rozegranym na północy Arabii ...Czytaj dalej