Automobilklub Silesia

Członek Rzeczywisty Polskiego Związku Motorowego

Telefon Kontaktowy

792 914 826

Drukuj

5 Siemianowicki Rally Sprint podsumowanie

włącz .

9 października w Siemianowicach Śląskich miał miejsce 5 Siemianowicki Rally Sprint. Organizatorem sprintu był jak co roku Automobilklub Silesia a nieocenionego wsparcia w całym przedsięwzięciu udzieliło Miasto Siemianowice Śląskie oraz MOSiR Pszczelnik. Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie.

Impreza była skierowana do wszystkich osób posiadających prawo jazdy i ochotę na sportową rywalizację. Zawodnicy mogli na kilka godzin przenieść się w rajdowy klimat, ponieważ Siemianowicki Rally Sprint miał charakter mini oesu. Uczestnicy otrzymali profesjonalne książki i karty drogowe, musieli trzykrotnie poprawnie pokonać trasę dojazdową oraz 1,5 kilometrową próbę sportową. Odcinek był trudny i wymagający od kierowców oraz pilotów sporych umiejętności. Przejazd był mierzony elektronicznym system pomiaru czasu a wyniki wyświetlone online.

Dodatkową atrakcją zarówno dla zawodników jak i wszystkich oglądających gości były przejeżdżające przed uczestnikami auta organizatora, tak zwane „zerówki”. W tym roku były to Ford Mustang i Honda Type-R oraz Porsche Panamera. Ponadto na trasie można było zobaczyć zawodników w rajdowych Fiatach 126p z Historycznego Pucharu Polski.

Zwieńczeniem zawodów było uroczyste rozdanie pucharów ufundowanych przez Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie, które odbyło się w Parku Pszczelnik.

Dzięki sportowej postawie zawodników, dobrej organizacji pracy sędziów, pomocy sponsorów i partnerów impreza została przez wszystkich uznana za udaną.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyli:

  1. Rafał Chrzan / Jacek Kawczyk - Mitsubishi Lancer
  2. Sebastian Białkowski / Maciej Wojtasik - Honda Civic
  3. Rafał Szlaga / Rafał Orlik - BMW E30

szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ

 zdjęcia z funpage grupy RALLYBORNE